OPRAVY A REPASE BIŽUTERIE

Provádíme profesionální opravy poškozené či jinak znehodnocené korálkové bižuterie. Prodlužování, zkracování, výměnu návleku, výměny či opravy zapínání, repase staré bižuterie apod.

Neprovádíme letování, pájení a jiné tepelné či chemické procesy.

 

Orientační ceník některých prací:

- oprava či výměna zapínání (bez zásahu do koncovek návleku)... 40,- Kč

- oprava či výměna zapínání (s výměnou koncovek návleku) ... 100,- Kč

- převlečení krátkého náhrdelníku na nový návlek, nové zapínání, prodlužovací komponenty ... 200-250,- Kč

- převlečení náramku na nový návlek, nové zapínání, prodlužovací komponenty ... 150-200,- Kč

- oprava (nové navlečení) náramku na pružný materiál (bez zapínání) ... 190,- Kč

- uzlová (perlová) vazba na pravé hedvábí ... cena se odvíjí od délky výrobku a velikosti korálků, oprava zpravidla zahrnuje i čištění původních korálků či perel

Dále provádíme spoustu dalších typů oprav, které zde nejsou specifikovány (např. opravy náušnic a výměny náušnicových háčků, úpravy délky korálí, úprava tvaru šperku, opravy šitých šperků apod.). Při opravách

Uvedený ceny jsou orientační. O ceně jste vždy informováni předem před zadáním objednávky. Cena se odvíjí od od konkrétního stavu opravovaného výrobku, použitého materiálu k opravě a technice, kterou je šperk vytvořen.

 

Cena zakázky se může od uvedených orientačních cen lišit např. z těchto důvodů:

- dlouhé či víceřadé náhrdelníky, použitá technika, použitý materiál k opravě,

- špatně vrtané perle či minerály, kterými neprojde perlová jehla a je nutné navlékat bez ní,

- předání roztrženého šperku složitějšího tvaru, který není schopen popsat ani objednatel opravy a je nutné jej znovu "vymyslet a spočítat", cena pak zahrnuje i tento "nový návrh" šperku,

- chybějící komponenty či korálky, které je třeba individuálně řešit, doplňovat,

- pokud se jedná např. o repasi starého šperku či je to zákazníkem požadováno, před novým zpracováním jsou všechny jednotlivé perle vyčištěny.

 

Předání šperku k opravě:

Opravu je nutné vždy předat osobně v době provozní doby naší kanceláře. Prosíme o informování předem, nejlépe telefonicky na čísle 774 719 784, kontaktním formulářem nebo emailem na fajnekorale@gmail.com a to z důvodu přítomnosti osoby, jež opravy provádí. Dozvíte se, zda oprava je proveditelná, cenu opravy a termín zhotovení. 

Nejste z Ostravy?

Opravu lze vyřídit i na dálku, zasláním. Nejdříve je vhodné rozbitý šperk vyfotit, abychom měli představu o opravě - zda lze opravit, technika opravy a hrubá představa o ceně, o které vás před odesláním budeme informovat. Od této ceny opravy se odvíjí i cena zpětné dopravy, kterou poté platíte (Balík do ruky 120,- Kč, Doporučená zásilka ČP 65,- Kč (liší se pojištěním) či Zásilkovna 65,- Kč). Teprve po tomto odsouhlasení, že lze šperk opravit a za kolik, je vhodné jej zaslat. Ceny opravy jsou dle fotografie orientační, ale čím víc informací mi o šperku poskytnete, tím bude přesnější. K fotce je dobré připsat např. délku korálí, velikost korálků a případně kvalitu vrtání, pokud se jedná o přírodniny, techniku, apod. Cenu se vždy snažíme sdělovat maximální tak, aby byla případně spíše snížena a ne navýšena. Máte-li jakékoliv dotazy, kontaktujte nás a o všem budete informováni.  

 

Naše kvalita oprav:

Všechny opravy jsou prováděny profesionálně a maximálně kvalitně. Pokud něco neumíme, do opravy to nepřijmeme! Na vašich opravách se nebudeme učit to, co neumíme. Mnohokrát jsme se setkali se "zfušovanou" prací některých našich "kolegů" v této oblasti, po které bylo nutné výrobek znovu celý předělat. Při našich opravách jsou používány pouze kvalitní kovové komponenty a ostatní materiály tak, aby vám výrobek další dlouhá léta dobře sloužil.

 

ZAKÁZKOVÁ VÝROBA - ŠPERKY NA PŘÁNÍ

Marně sháníte svatební šperk dle svého návrhu a neumíte si jej vyrobit nebo nevíte, co k šatům? Chystáte se na ples nebo na večírek a marně ladíte bižuterii v obchodech do svých barev? Nebo prostě milujete korálky a nechce se vám do výroby? Provádíme zakázkovou výrobu. U nás na prodejně máme vystavenou inspirační galerii, podle které si lze vybrat vzor a jen doladit barvy např. k vašim šatům. Vymyslet můžeme cokoliv, inspiraci nám můžete také poslat např. mailem, pokud na ni někde narazíte.

 

Domluva zakázky:

Výrobu zakázky si domlouváte vždy osobně během provozní doby naší kanceláře, není problém po domluvě i v jinou dobu. U složitějších oprav prosíme o informování předem, nejlépe telefonicky na čísle 774 719 784, kontaktním formulářem nebo emailem na fajnekorale@gmail.com a to z důvodu přítomnosti osoby, jež zakázky provádí. Na místě probereme možnosti, ukázky výrobků, cenu a případný termín zhotovení.